Zaznacz stronę

Wakacje dla wielu osób kojarzą się przede wszystkim z obszarem Pomorza, bo właśnie tutaj co roku decydują się na spędzenie urlopu. Niektórzy decydują się na Pomorze Wschodnie, inni z kolei stawiają na Pomorze Zachodnie. W obu regionach czeka na turystów morze atrakcji, w związku z czym podjęcie decyzji odnośnie jednego z nich nie jest prostym zadaniem.
Na Pomorzu Zachodnim znajduje się wiele kurortów wczasowych, które są uwielbiane także przez zagranicznych gości. To właśnie tutaj często przyjeżdżają turyści zza zachodniej granicy. Pomorze Zachodnie cieszy się powodzeniem przede wszystkim w okresie wakacyjnym, chociaż tak naprawdę ludzie przyjeżdżają tutaj na odpoczynek przez cały rok. Szczególnym powodzeniem cieszy się Słupsk, Miastko oraz Ustka. To ostatnie miasto cieszy się zainteresowaniem wśród wszystkich plażowiczów, którzy uwielbiają słoneczne kąpiele. Pomorze Zachodnie oferuje turystom także wiele atrakcyjnych zabytków, które najlepiej świadczą o jego historycznej wartości.
Równie popularne jest Pomorze Wschodnie, gdzie znajdują się takie miasta, jak Gdynia, Gdańska, Sopot czy Hel. Tutaj po prostu nie można się nudzić, ponieważ większe miasta zapewniają przyjezdnym rozrywkę na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć o corocznych festiwalach, które przyciągają przede wszystkim fanów dobrej muzyki.
Oczywiście również Pomorze Wschodnie sprosta oczekiwaniom plażowiczów. Trójmiejskie plaże co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko w okresie wakacyjnym. W Gdańsku czy w Gdyni można zwiedzić wiele obiektów muzealnych, które zaciekawią wszystkich amatorów historii.
Tak naprawdę oba Pomorza są godne polecenia i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Dotyczy to także obiektów turystycznych, które w większości przypadków zapewniają wypoczynek o wysokim standardzie i przystępnej cenie. Każdy, kto chciałby wybrać się nad polskie morze powinien postawić na Pomorze Wschodnie lub Zachodnie, a najlepiej – zdecydować się na oba regiony, zapoznając się z wieloma atrakcjami naszego kraju.
Bardzo fajne artykuły o tematyce turystycznej znajdziesz na stronie: http://buffalogrowing.org