Zaznacz stronę

Okazuje, że pomysł na świetną grę nie musi być powiązany z wielkim budżetem i dużymi środkami jakie zostaną wydane na promocję. W ramach naszego serwisu Abandoned będziemy chcieli Wam pokazać, że właśnie te proste gry, które miały swoje premiery wiele lat temu, maja formę 8 bitową albo też 16 bitową mogą być nadal wielkim hitem, mogą się perfekcyjnie sprzedawać i budzić zainteresowanie graczy.

Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim osoby mające obecnie około 30 lat wychowywały się w czasie, gdy pojawiały się pierwsze gry i to one na zawsze zostały w ich pamięci i to nawet mimo tego, że miały prymitywną grafikę, prostą rozgrywkę i przy dzisiejszych grach wyglądają raczej jak praca przedszkolaka, który zaczyna bawić się w programowanie. Jednak w czasie, gdy się pojawiały były one wyjątkowym osiągnięciem i nie da się zaprzeczyć, że były najważniejszymi osiągnięciami tamtych czasów.

Dlaczego wiec do tych gier wracamy?

Przede wszystkim wiele osób decyduje się na grę w te stare gry ponieważ jest to najlepszy sposób na to, by wracać skutecznie do swoich młodych lat i wiele osób idzie w tym właśnie kierunku. Taki trend było widać już dość dawno na całym świecie i powoli jest to również zauważalne w naszym kraju, dlatego chcemy wszystkim pokazać, że ten tren przeniesie się do Polski. Stąd właśnie pomysł na stworzenie serwisu, w którym gromadzić będziemy dla Was różnorakie stare gry. Jeśli chodzi o naszą witrynę baza jest już całkiem dobrze przygotowana, gier jest coraz więcej i pojawiają się oczywiście wszelkie klasyki.

Jeśli ktoś nie ma pojęcia o starych grach i wychowuje się we współczesnych czasach, gdy stawia się przede wszystkim na grafikę, brak bugów i najlepsze FPS może się okazać, że stare gry zostaną przez niego wyśmiane, ale to przede wszystkim swego rodzaju ignorancja takiej osoby. Trzeba bowiem pamiętać, że ten rynek, który może być traktowany jako prymitywny był tak naprawdę początkiem tego wszystkiego co udało się do dziś wypracować. Gdyby nie to, że przed laty przygotowywano takie właśnie gry dziś nie byłoby szans na znalezienie dobrej propozycji gry komputerowej, ponieważ nie byłoby czego udoskonalać.

Jakie gry mamy okazję znaleźć?

Za granicą serwisy takie jak nasz mają już tysiące różnorakich gier w bazie i widać tam doskonale, że ludzie wracają praktycznie do wszystkich dostępnych produktów sprzed lat. W Polsce najchętniej wracamy do różnorakich gier akcji, sportowych i przygodowych. Są między innymi takie hity, które cały czas budzą zainteresowanie. Na pewno pośród nich będą wszelkie FIFY oraz Sensible Soccer. Oprócz tego klasyka gier komputerowych a więc Wolfenstein, gry przygodowe, które nawiązują do filmowych hitów animowanych końcówki XX wieku. Co jednak najważniejsze to fakt, że te wszystkie gry jakimś cudem mogły przetrwać. Tutaj swoją szczególną siłę jak się wydaje pokazuje nam internet, w ramach którego możemy zobaczyć, że nic nie zostanie stracone, dopóki żyje przynajmniej jeden pasjonat danej tematyki.

I nawet fakt porzucenia danej gry przez producenta nie ma tutaj znaczenia, ponieważ dzięki graczom i ich możliwościom te wszystkie gry są na szczęście zachowywane i co bardzo ważne dla miłośników starych gier następnie będą one gromadzone w takich serwisach jak nasz, dlatego pod ręką każdy będzie miał do wyboru setki różnych gier, dzięki którym przypomni swoje młode lata przy komputerze.
Warto jeszcze pamiętać o tym, że stare gry w formie 8 i 16 bitowej nie będą mogły być uruchomione na naszych komputerach w systemie Windows 32 i 64 bit. Dlatego na naszej stronie możecie również liczyć na wsparcie techniczne, dzięki któremu będziecie wiedzieli jak daną grę uruchomić. W ten sposób mimo tego, że nie ma już wsparcia technicznego ze strony producentów nadal te stare gry można powiedzieć, że będą żyły i zachowywana będzie ich taka forma, po którą będziemy mogli sięgnąć, by cieszyć się świetną zabawą. Może się okazać, że nawet prosta gra 2D da nam rzeczywiście wiele godzin przed komputerem, od którego trudno będzie się oderwać.