Zaznacz stronę

Kraków czyli miasto królewskie, jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski. Poprzez bogatą historię, wspaniałe architektoniczne zabytki możemy poczuć się jak w filmie. Jest to doskonałe miejsce, do wspólnego wyjazdu z ukochaną osobą lub spędzenia weekendowego pobytu z przyjaciółmi. Warto jednak zadać pytanie, jak dokładnie zwiedzić Kraków – w krótkim czasie?

Stare Miasto Kraków

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – konkretnie i oryginalnie

Ten sposób jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie gdy pierwszy raz odwiedzamy te pełne magii miasto. Możliwość szczegółowego poznania historii oraz najważniejszych zabytków – jest sprawą nadrzędną. Warto jednak zaznaczyć, iż istnieje możliwość ustalenia miejsc wspólnie z przewodnikiem, co znacznie zwiększy nasze zadowolenie. W przypadku, gdy interesujemy się malarstwem – miejscem koniecznym do odwiedzin jest Wawel. Zaś, gdy chcemy się wtopić do codziennego życia mieszkańców Krakowa – przewodnik, pokaże nam miejsca najczęściej odwiedzane przez nich oraz sposoby rozrywki. W zależności od naszego charakteru i preferencji – istnieje możliwość poznania Krakowa, adekwatnie do nas. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem (http://www.krakow-zwiedzanie.pl/) nie jest wyłącznie elementem z czasów wycieczek szkolnych, lecz jest to doskonała przygoda dla przewodnika oraz turystów.

Objedź Kraków – zwiedź wszystko bez wysiłku fizycznego

Zwiedzanie Krakowa meleksem jest pomysłem godnym uwagi, szczególnie w upalne dni. Ze względu na to, iż Kraków należy do jednego z największych miast w Polsce – samodzielne zwiedzania wiąże się z poniesieniem wysokich nakładów finansowych na paliwo lub tramwaje. Podczas przejazdu meleksem, nasze uwaga zostaje skupiona wyłącznie na podziwieniu, a nie martwieniem się o miejsca parkingowe lub na szukaniu odpowiedniej ulicy. Jest to szczególny sposób, preferowany przez wielu turystów, niezależnie od przedziału wiekowego. Podczas takiego przejazdu mamy również możliwość poproszenia kierowcę o zawiezienie nas w inne miejsca, niż są proponowane w rozkładzie. Należy mieć na uwadze, że nikt nie zna tak dobrze miasta jak jego mieszkańcy, dlatego nie bójmy się dopytywać o inne miejsca, niż wyłącznie zabytki i historia.

Kraków to nie tylko historia, lecz również miejsce nowoczesne – dostosowane również dla młodych ludzi fascynujących się sztuką, kulturą i muzyką. Dodatkowo, jest to miejsce idealne do wyjątkowych zaręczyn lub obchodzenia kolejnych rocznic ślub. Podczas zwiedzania tego królewskiego miasta, czujemy nie tylko miłość do osób towarzyszących, lecz sami zaczynamy kochać to wyjątkowe miejsce.

Samodzielne zwiedzanie Krakowa ma swój osobisty urok, jednak warto to zostawić na romantyczne wieczorne spacery po Starym Rynku. Warto traktować każdy wyjazd jako wyzwanie oraz jako możliwość poznania z bliska obcych dla nas miast. Kraków dzięki swoim zabytkom i możliwościom rozrywki – jest na pewno miejscem, w którym nie ma czasu na nudę lub na złą pogodę. Warto stworzyć w Krakowie piękne wspomnienia, żeby zawsze do nich wracać ze szczerym uśmiech na naszych twarzach.