Zaznacz stronę

Wiele współczesnych zawodów jest niesłusznie ocenianych jako lekka praca, która jest samą przyjemnością. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet pozornie łatwa i przyjemna praca, wymaga wielu wyrzeczeń, poświęcenia oraz walki. Doskonałym tego przykładem jest praca fotomodelki. Wielu ludzi postrzega taki zawód jako pracę dla pięknych kobiet, które dostają duże pieniądze za uśmiechanie się do aparatu. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.
Co prawda, każda dziewczyna marząca o pracy fotomodelki ma nieco większe szansę na otrzymanie wymarzonej posady, niż kobieta pragnąca zostać modelką. Wymagania stawiane fotomodelkom są zazwyczaj nieco mniej restrykcyjne, dzięki czemu więcej kobiet jest w stanie im sprostać. Mimo to, predyspozycje potrzebne do wykonywania tego zawodu są dość specyficzne. Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku profesjonalnej modelki, potencjalna fotomodelka musi posiadać określone walory fizyczne. Zdrowy wygląd skóry, dobra kondycja włosów oraz białe zęby – oto fundamenty wyglądu potencjalnej fotomodelki. Niestety, nawet najpiękniejsza kobieta może sobie nie poradzić, jeśli nie będzie posiadać odpowiednich cech psychicznych. Zawód fotomodelki wymaga bardzo silnej psychiki, dużej odporności na stres oraz wiary w siebie i swoje możliwości. Fotomodelka musi mieć bardzo silną osobowość, która pozwoli jej sprostać wszystkim zawodowym wyzwaniom.

Aeroflot-Air-Hostess-wallpaper_3-1024x640
Kiedy już podejmiemy decyzję o chęci bycia fotomodelką, musimy się odpowiednio przygotować. Najważniejszym elementem przygotowań będzie stworzenie własnego portfolio, które będzie stanowić naszą wizytówkę w świecie modelingu. Rzecz jasna, jakość tego portfolio może znacząco wpłynąć na nasz odbiór. Z tego względu, zalecamy przygotowanie takiego portfolio z pomocą profesjonalnego fotografa. Choć jest to dość drogie przedsięwzięcie, rezultat jest zdecydowanie wart poniesionych kosztów. Takie portfolio będzie mogło utorować nam drogę do stania się profesjonalną fotomodelką.

Odpowiedzmy więc na najważniejsze pytanie – jak zacząć? Miejscami, do których powinniśmy się udać są agencje hostess oraz agencje modelek. Praca w tych agencjach będzie dla nas świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Jeżeli w okolicy waszego miejsca zamieszkania znajduje się jedna ze wspomnianych agencji, jest to idealne miejsce do postawienia swoich pierwszych kroków w świecie modelingu. Jak już wspomnieliśmy, wybierając się na casting musicie pamiętać o zabraniu ze sobą portfolio. Kiedy uda się wam zdobyć pracę, zdobędziecie doświadczenie, które będzie dużym wsparciem dla waszego przyszłego CV. Jak w każdym innym zawodzie, tak i w modelingu, doświadczenie kandydatki odgrywa olbrzymią rolę.

Jeśli marzycie o pracy fotomodelki – zacznijcie działać. Poproście swoich znajomych o pomoc oraz obiektywną ocenę swoich umiejętności. Takie spojrzenie może być dla was cenną wskazówką, która zaowocuje na najbliższym castingu. Nie poddawajcie się i dążcie do celu, a wówczas kariera fotomodelki będzie stała przed wami otworem!

źródło: http://promogirls.pl/oferta/imprezy-targowe