Zaznacz stronę

Trądzik, to inaczej wypryski skórne spowodowane niewłaściwą pielęgnacją skóry twarzy, a także odpowiednimi uwarunkowaniami genetycznymi. W dużym natężeniu może spowodować stan zapalny skóry, a także blizny potrądzikowe. Nikt z nas jednak nie chce do tego dopuścić, albowiem w przyszłości bardzo trudno zniwelować zgrubień na skórze po przebytym trądziku.

Walka z trądzikiem nie zawsze jest szybka i łatwa, albowiem część osób przechodzi niesamowity dramat – cała czerwona twarz powstała w wyniku stanu zapalnego skóry, która oprócz względów estetycznych powoduje olbrzymi ból. Zanim więc nadejdzie ten wiek dojrzewania, kiedy to zaczynają pojawiać się pierwsze wypryski skórne, należałoby zastosować pewne środki profilaktyczne.

Zabiegi kosmetyczne a trądzik

Z pewnością nikt nie zaprzeczy, że w walce z trądzikiem najlepiej skonsultować się z profesjonalistą. Niewątpliwie jest nią doświadczony kosmetolog, który pozwoli Ci ocenić stan i rodzaj naszej skóry twarzy, a ponadto dobierze odpowiednią formę leczenia.

Sztandarowym zabiegiem stosowanym profilaktycznie w celu uniknięcia trądziki jest mikrodermabrazja tlenowa. Przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej pozwala dokładnie oczyścić obumarły naskórek i zatkane pory, albowiem to właśnie one są podstawową przyczyną powstawania wyprysków. Mikrodermabrazja jest zabiegiem w pełni bezpiecznym dla naszego organizmu, a ponadto nie powoduje żadnego bólu – wręcz przeciwnie, miły masaż twarzy.

Rodzaj cery a trądzik

Najmniej problemu z trądzikiem posiadają osoby, które posiadają cerę normalną. Niestety bardzo rzadko można spotkać taką osobę – w większości przypadków nasza skóra jest sucha lub zbyt tłusta. Zarówno jedna jak i druga jest niezwykle narażona na powstawanie wyprysków skórnych, dlatego też konieczna jest codzienna jej pielęgnacja. W zależności od rodzaju skóry powinniśmy ją solidnie nawilżać, bądź też przy użyciu toniku kilka razy oczyszczać z nadmiaru sebum. Wszelkie dostępne kremy niestety działają dosyć powierzchownie, dlatego też warto raz na jakiś czas wybrać się do gabinetu kosmetyki estetycznej, by wykonać zabieg mikrodermabrazji.