Zaznacz stronę

Zima wbrew pozorom jest okresem zakrojonych na ogromną skalę przymiarek do zaślubin. Gdy lista weselników jest już zamknięta, nadchodzi kolej na zaproszenia ślubne. Do zwyczaju należy wręczanie kartek osobiście nie tylko najbliższej familii, ale także reszcie gości. Jednakże jeśli zamieszkują oni zbyt daleko, zaproszenia można wysłać za pośrednictwem poczty. Ale do dobrego zwyczaju należy zadzwonienie po jakimś czasie oraz dowiedzenie się, czy zaproszenie doszło. Będzie to też idealna okazja, po to, by gościom udzielić informacji oraz udzielić odpowiedzi na ich zapytania.

 

Aktualnie na rynku można wybrać tak wiele modeli zaproszeń oraz gotowych wykonań, że od dużej ilości może rozboleć głowa. Do narzeczonej pary należy podjęcie decyzji, które kupić.  Bogate zdobienia, ogromny wybór czcionek, to standard proponowany przez internetowe sklepy oferujące drukowanie zaproszeń. Zdecydowanie na plus wyróżniają się tutaj jednak zaproszenia ślubne i weselne łódzkiej firmy Orchid. Doskonałym sposobem jest wydrukowanie na kartce wybranego przez siebie cytatu. Które informacje muszą znaleźć się na kartce? Z pewnością informacja o dacie oraz lokalizacji wesela. Dobrym rozwiązaniem jest dokonanie podziału zaproszeń na dwie grupy.  Pierwsza grupa to goście zaproszeni tylko na ślub cywilny lub kościelny. Takie zaproszenia ślubne zawierać będą jedynie wiadomość dotyczącą miejsca i godziny ceremonii zaślubin. Natomiast zaproszenia dla gości weselnych muszą zawierać więcej danych. Prócz danych adresowych sali weselnej, dobrze jest dołączyć mapkę ułatwiającą dojazd. Znajomych zaprasza się zawsze z osobą towarzyszącą. Natomiast kwestią do rozważenia jest, czy zapraszać rodziców z dziećmi, czy tylko samych rodziców.

 

Zaproszenie dzieci będzie wiązać się z wyższymi kosztami mającymi związek z zatrudnieniem niani dla dzieci. Dlatego, jeżeli przyszła młoda para chce uniknąć dodatkowych kosztów, musi zaprosić tylko dorosłych. Zaproszenia weselne koniecznie należy bezbłędnie zaadresować, z tego względu też trzeba dokładnie zweryfikować listę, żeby nie wkradł się na nią żaden błąd. Dobrze jest także zaznaczyć, żeby dokonać potwierdzenia udziału do określonej daty, tak żeby  spokojnie można było listę gości zweryfikować i przesłać informacje do domu weselnego czy osoby odpowiedzialnej za przygotowanie naszego ślubu.