Zaznacz stronę

Dla warsztatów samochodowych kupno miernika powłok lakierowych jest podstawą. Nie chodzi jedynie o komfort pracy, ale także o zapewnienie klientów o możliwościach warsztatu. Pierwszym procesem po oddaniu samochodu do warsztatu jest sprawdzenie lakieru.  Aby to zrobić, używa się miernik lakieru.

Przez to da się określić czy auto nadaje się do polerowania mechanicznego albo automatycznego, czy da się zniwelować powstałe defekty wizualne, a także czy pojazd posiada pewne elementy, jakie już były kiedyś pokrywane lakierem, albo stosowano na nie zbyt mocne rodzaje korekcji. Po miernik lakieru sięga się także w innych sytuacjach. Biorąc pod uwagę różnorodność twardości lakieru, zrozumiemy, że należy zastosować do nich inne sposoby korekcji. Jeśli któryś lakier okazuje się miękki, trzeba wtedy używać inne typy oczyszczania. Jak więc widać , urządzenie takie jak miernik grubości ścianki lakierniczej jest bardzo przydatne we wszystkich warsztatach. Należy też uzupełnić wiedzę. w jaki sposób  prawidłowo go stosować. Właściwe jest wskazanie wybranego  punktu do przeprowadzania pomiarów i zachowanie go w trakcie mierzenia grubości lakieru przed skorygowaniem i potem. Urządzenia te powinny jednak być dobrze skalibrowane, co jakiś czas powinno się zatem sprawdzać, czy się nie to nie zmieniło. Używa się po to specjalne płytki, jakie najczęściej sprzedaje się w komplecie z urządzeniem. W serwisie przydatne są także pistolet do metalizacji.

Wykonanie metalizacji pozwala ochronić wybrane fragmenty przed wpływem zewnętrznych czynników poprzez powleczenie ich warstwą określonego metalu. Jest to praktyczny sposób na zabezpieczenie takich części, jakie najbardziej są narażone na uszkodzenia i chociaż zwykle używa się tego w odmiennych przypadkach, to jednak w ostatnim czasie warsztaty naprawcze coraz częściej świadczą takie usługi, poddając metalizacji lampy, lustra, bądź inne części i sprzęty. Jeśli więc dowiemy się, że nasz warsztat ma tego typu usługę, być może opłaca się z niej zapobiegawczo skorzystać, a samochód będzie dłuższy czas wyglądał jak nowy.