Zaznacz stronę

Kraków jest bardzo pięknym oraz atrakcyjnym miastem, które co roku odwiedza kilkanaście tysięcy turystów. Są to zarówno turyści krajowi, jak i zagraniczni. Warto wiedzieć, iż Kraków jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się miast w Polsce. Jak już wcześniej wspomniano, dawna stolica Polski jest miastem najchętniej odwiedzanym przez wielu turystów.

Szacuje się, iż Kraków w ciągu roku odwiedza nawet kilka milionów – a ich liczba stale rośnie. Z tego powodu dawna stolica Polski nieustannie prężnie się rozwija, pozostając nadal jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Odwiedzając to miasto, da się zauważyć, iż turystyka szczególnie skierowana jest do obcokrajowców. Z pewnością obywatele naszego kraju również nie są pomijani jako potencjalni goście, jednak to właśnie obcokrajowcy stanowią liczną grupę turystów. W Krakowie możemy spotkać ludzi praktycznie ze wszystkich kontynentów, jednak wciąż najbardziej popularnym językiem, w jakim wielu przewodników turystycznych się komunikuje jest język angielski.

35439684_9246669c86_b

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę do Krakowa, warto wcześniej przemyśleć, jakie zabytki szczególnie chcielibyśmy odwiedzić.
Dawna stolica Polski jest bardzo starym miastem, z tego powodu w Krakowie czeka na nas dużo zwiedzania, jednak także nie możemy zapominać o nowoczesnych atrakcjach. Przede wszystkim miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta przyjeżdżający do tego miasta to:

  • Zamek Królewski na Wawelu. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów tego miasta, położony tuż nad Wisłą. Niegdyś siedziba królów Polski, obecnie jeden z najlepiej zagospodarowanych obiektów.
  • Katedra Wawelska – pochówek wielu królów naszego państwa.
  • Smocza jama, aby schodząc w dół krętymi schodami wyjść wprost u nóg popularnego smoka. Smok znajdujący się u brzegu rzeki Wisły cyklicznie zionie ogniem i jest wielką atrakcją miasta, zwłaszcza wśród dzieci.
  • Stare Miasto -które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jednak warto pamiętać, iż okolice Krakowa są równie piękne i warte odwiedzenia. Jeżeli posiadamy więcej wolnego czasu, warto je zwiedzić. Możemy zrealizować wynajem samochodu z kierowcą lub podróżować sami.

532047658_7753a5fcab_b

Okolice Krakowa to przede wszystkim urokliwe zakątki Jury, wapienne skały, a także tajemnicze jaskinie.
Jednak oprócz piękna przyrody, w okolicach Krakowa możemy również znaleźć obiekt, który był miejscem cierpienia wielu ludzi. To właśnie Oświęcim podczas II wojny światowej stał się miejscem masowego mordu wielu niewinnych ludzi. Naziści założyli tam obóz koncentracyjny, którego niemiecka nazwa brzmi Konzentrationslager Auschwitz. Aby odwiedzić to miejsce, możliwe jest w Krakowie wynajem auta z kierowcą. Jeżeli jesteśmy turystami zagranicznymi, warto szukać oznaczeń auschwitz tours.

Dawna stolica Polski jest bardzo urokliwym miastem, które szacuje się, iż rocznie odwiedzane jest przez ponad 10 milionów turystów.

 

źródło: http://www.krakow-executive.com/en/10/auschwitz-birkenau-tour