Zaznacz stronę

nieruchomościBardzo często osoby mieszkające w dużych miastach mają ich dość i marzą o tym by przeprowadzić się do mniejszego miasteczka bądź na wieś. Mieszkania i domy w mieście, choć wygodne zmuszają nas do życia zdecydowanie szybszego, niż to na które mielibyśmy czasami ochotę. Nieruchomość pod miastem może być sposobem na rozwiązanie problemu.

Zamieszkanie na spokojnej wsi z dala od harmideru ulicznego i ciągłego hałasu jest marzeniem zarówno starszych osób mieszkających w dużych miastach jak i również tych zdecydowanie młodszych, którzy również tęsknią za naturą i wolniejszym trybem życia. W końcu nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że tryb ludzi mieszkających w dużym mieście różni się od tych mieszkających w małych wioskach. Wybór gdzie będziemy chcieli zamieszkać należy tylko i wyłącznie do nas. Czy będzie to wielka nieruchomość z eleganckim domem czy też mała działka z zabudowana szeregowcem pozostaje naszym wyborem.

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości jest doskonałą okazją na zakup wymarzonego domu. Panujący od 2009 roku kryzys spowodował, że ceny nieruchomości spadły do bardzo atrakcyjnego poziomu, a strona popytowa zmuszona jest do bardzo dużej elastyczności w sposobie kształtowania oferty. W efekcie mamy do czynienia z sytuacją w której do popyt ma decydujący wpływ na ilość zawieranych transakcji. Sytuacja taka nie będzie jednak trwać wiecznie – już w tej chwili firmy zajmujące się przygotowywaniem analiz rynku nieruchomości informują, że ceny osiągneły poziom przy którym dalsze obniżanie wartości transakcji nie daje dużego pola manewru. Co więcej w zgodnej opinii większości analityków, ceny już niebawem powinny ponownie zacząć rosnąć. Tak więc jeżeli na poważnie zastanawiasz się nad kupnem to końcówka roku jest doskonałym momentem na taką decyzję.

mieszkaniaJeżeli jednak nie stać się na nieruchomość zabudowaną warto również pomyśleć o samej działce. Bardzo często chcemy uciec gdzieś daleko gdzie będziemy mogli choć na chwilę zapomnieć o dręczących nas kłopotach. Działka to może być dla nas idealne wyjście z sytuacji jeżeli nie możemy zostawić życia w mieście a chcemy raz na jakiś czas wybrać się w spokojne miejsce. Możemy na niej postawić dom i zrobić grilla gdzie będziemy mogli urządzać spotkania dla naszych przyjaciół. Działka może więc okazać się strzałem w dziesiątkę i doskonałą lokatą kapitału na przyszłość.