Zaznacz stronę

Zasadniczo seks może nam się słusznie kojarzyć z czymś bardzo przyjemnym. Fascynacja ciałem, przyjemność fizyczna lub nawet metafizyczna jest czymś naturalnym związanym z seksem, z uprawianiem seksu. Nie należy go wiązać tylko i wyłącznie ze zjawiskiem prokreacji, gdyż tak naprawdę seks ma nam o wiele więcej do zaoferowania. W jaki sposób seks, jego uprawianie wpływa na nasze zdrowie, na które aspekty związane z owym zdrowiem seks wpływa najbardziej? Spróbujemy pokrótce wskazać te funkcje, te obszary, które dzięki seksowi zyskują podwójnie. Mówiąc o korzyściach z uprawiania seksu, wskażemy na taki element jak wspomaganie odchudzania. Podczas stosunku, podczas uprawiania seksu możemy zgubić nawet 400 kalorii, co oczywiście jest wartością niebagatelną. Oczywiście nie będziemy polecali seksu jako kuracji odchudzającej, gdyż nie w tym punkcie jest jego główne założenie.

Pozytywne aspekty seksu

Seks może stanowić bardzo dobrą metodę na zniwelowanie bólu. Wszystko przez to, że podczas stosunku mamy do czynienia z wydzielaniem się endorfin, a te powodują uśmierzanie bólu. Poza tym również możemy mówić o bardzo pozytywnym wpływie seksu na układ krążenia, na pracę naszego serca, jak również na ewentualnie występujące żylaki. To jednak jeszcze nie wszystkie korzyści dla naszego ciała, jakie możemy wiązać z seksem. Ten ma bowiem bardzo duży i oczywiście bardzo pozytywny wpływ na nasz wygląd. Dzięki regularnemu uprawianiu seksu możemy mówić o jędrniejszej skórze, o zdrowszych, bardziej lśniących włosach, o bardziej elastycznej skórze ciała. Czy coś jeszcze? Z uwagi na to, że podczas seksu mamy do czynienia ze zwiększonym wydzielaniem się limfocytów T, możemy mówić o dobroczynnym wpływie seksu na odporność człowieka.

Podstawową korzyścią z uprawiania seksu jest oczywiście przyjemność, której przecenić nie można. Jednakże możemy przy tym wszystkim ugrać znacznie więcej, możemy odnieść znacznie więcej korzyści i dlatego nie warto się zbytnio ograniczać w kwestii seksu jeśli oczywiście jest to możliwe. Żeby nie było tak słodko, to oczywiście zaznaczymy w tym miejscu, że seks jest dla osób dorosłych, że koniecznym warunkiem do tego, aby seks był zdrowy i bezpieczny, jest posiadanie stałego partnera (małżonka), gdyż w przeciwnym przypadku będziemy musieli wskazać także na wiele zagrożeń, jakie może nieść ze sobą niekontrolowane uprawianie seksu z wieloma osobami, z wieloma partnerami. Jak więc widać, medal o nazwie seks ma swoje dwie strony. Wybierajmy tę lepszą, z której możemy czerpać wiele korzyści.

http://fit-news.pl