Zaznacz stronę

Depilacja to już standard dotyczący urody, nie tylko kobiet, ale także coraz częściej mężczyzn. Dlatego coraz więcej osób poszukuje skutecznych sposobów, które pozwolą im na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele metod, które różnią się w dużym stopniu pod względem ceny, skuteczności oraz trwałości otrzymanego efektu.Coraz większą popularnością cieszy się między innymi depilacja laserowa. Jest to zabieg, który przede wszystkim zapewnia bardzo wysoką skuteczność, ponieważ jego efektem jest całkowicie trwałe usunięcie owłosienia z ciała. Dzięki wykorzystaniu lasera możliwe jest całkowite zniszczenie cebulek włosów i zahamowanie ich regeneracji na bardzo wiele lat. Trzeba jednak pamiętać o tym, że depilacja laserowa jest zabiegiem, który należy powtórzyć przynajmniej kilka razy, żeby otrzymać naprawdę zadowalający rezultat. Jednocześnie każdy zabieg wiąże się z konkretnymi kosztami. Warto także wybrać dobry salon kosmetyczny, który oferuje tego typu usługi na odpowiednim poziomie i dysponuje dobrym, nowoczesnym sprzętem, zapewniającym dużą skuteczność.

Bardzo popularną metodą pozbywania się zbędnych włosków jest depilacja woskiem. Ten zabieg można wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nieprawidłowo przeprowadzona depilacja spowoduje podrażnienia oraz wrastanie włosków, dlatego czasem lepiej jest zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalistki. W drogeriach można znaleźć wiele produktów służących do takiej depilacji, między innymi plastry. Zaletą takiej metody jest usuwanie włosków razem z cebulkami, co gwarantuje gładką skórę na wiele dni. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dosyć bolesny zabieg, zwłaszcza jeśli jest przeprowadzany na delikatnych miejscach. Dlatego część kobiet rezygnuje z takiego rozwiązania i szuka mniej bolesnych metod.

beauty-lipstick-make-up-3190-830x550

 

Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest zwykła maszynka. Golenie przy jej pomocy jest bolesne ma jednak swoje wady. Przede wszystkim trzeba je jednak często powtarzać, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają. Jednocześnie golenie przy pomocy maszynki może być przyczyną wielu nieprzyjemnych podrażnień skóry lub uczuleń, dlatego warto wybierać produkty dobrej jakości oraz dbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Innym sposobem usuwania zbędnych włosków jest wykorzystanie kremu do depilacji. Jest to kosmetyk, którego działania polega na rozpuszczaniu włosów. Jego zaletą jest bezbolesność zabiegu oraz dłuższych czas, przez który skóra pozostaje gładka. Na rynku znajduje się bardzo duży wybór tego typu produktów, dlatego można znaleźć rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Chociaż depilacja jest dosyć uciążliwa na rynku można znaleźć wystarczająco dużo różnych zabiegów oraz produktów, które ją ułatwią. W zależności od potrzeb można się zdecydować na depilację laserową lub usuwanie włosków razem z cebulkami przy pomocy wosku. Trzeba jednak zawsze pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry, która pozwoli na uniknięcie różnych mało estetycznych podrażnień.

 

źródło: http://dermique.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa/