Zaznacz stronę

Polskie społeczeństwo, praktycznie od zawsze, charakteryzuje wielkie przywiązanie do różnego rodzaju tradycji. Jedna z nich to, wynikające przede wszystkim z silnych korzeni katolickich naszego państwa, ceremonie ślubne. Ludzie są przyzwyczajeni, i chyba inaczej ślubu nie są w stanie sobie wyobrazić, do pięknej oprawy, tradycyjnych białych sukien panien młodych i wzruszającej, podniosłej atmosfery tego niepowtarzalnego dnia dla dwojga ludzi.

Nic więc dziwnego, że państwo młodzi chcą utrwalić te wspaniałe chwile na pamiątkę dla rodziców, gości, ale przede wszystkim dla siebie na przyszłość. Współczesna technika dysponuje wieloma środkami, które umożliwiają rejestrację obrazu różnego rodzaju i na różne sposoby. W przemyśle ślubnym popularne są zwłaszcza filmy ślubne i fotografia ślubna.

Pierwsza opcja pozwala nagrać całą ceremonię ślubu i zabawę weselną, utrwalając jednocześnie dźwięk, więc w przyszłości można przenieść się z powrotem do tego dnia i usłyszeć wypowiadane słowa lub śmiać się z konkursów podczas oczepin na weselu. Jedynym minusem wideofilmowania jest to, że przed kamerą część z nas czuje się mocno skrępowana i przez to obecność kamerzysty wprowadza nerwową atmosferę wśród gości.

fotografia-slubna-wiecznie-mlodaFotografia ślubna autorstwa FotoDziedzic – http://www.fotodziedzic.pl/ – Bochnia 2016

Druga forma utrwalania przeżyć weselnych to fotografia ślubna. Profesjonalni fotografowie ślubni potrafią idealnie uchwycić emocje tak ważnego dnia, ukazując wszystko bardzo dokładnie, a może nawet jeszcze piękniej niż w rzeczywistości. Postęp techniki umożliwił poprawianie plików do tego stopnia, że zdjęcia ślubne potrafią wzbudzić zachwyt. Pełne emocji i dynamiki ujęcia, na przykład w trakcie pierwszego tańca młodej pary to standard, któremu fotografowie muszą sprostać.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym do fotografowania i nagrywania gości jest stosowanie do tego celów zdalnie sterowanych dronów, wyposażonych w kamery. Dzięki temu można w ciekawy sposób pokazać wszystkich gości i pięknie uwiecznić ich otaczających młodą parę. Obecnie fotografowie mogą sprostać praktycznie każdym wymaganiom narzeczonych.

Ciekawą i mocno popularną propozycją jest pakiet, w którym zdjęcia ślubne są łączone z sesją narzeczonych w plenerze oraz wykorzystując rozmaite gadżety i dodatki. Profesjonalny fotograf ślubny w dniu ślubu towarzyszy narzeczonym już od wczesnych godzin porannych, a swoją pracę kończy grubo po północy, więc bez wątpienia jest to dla niego niezwykle pracowity dzień i stąd ceny usług dobrych fotografów zaczynające się od poziomu dwóch tysięcy złotych, a kończące na wiele większej kwocie. Jednak fotografia ślubna to usługa, na której nie warto oszczędzać. Jest to przecież najważniejsza pamiątka w życiu.