Zaznacz stronę

Hazard jest stary jak świat. Hazard nie wymyślony został dlatego żeby przekonać ludzi że ryzykując pewną kwotę pieniędzy można ją wielokrotnie pomnożyć. Hazard wymyślili ludzie właśnie dlatego, że mamy zakodowaną w DNA skłonność do ryzyka. U jednych ludzi jest ona na zdecydowanie większym poziomie niż u innych i to właśnie u takich ludzi istnieje najwyższe prawdopodobieństwo że kiedyś zostaną hazardzistami. Skłonność do podejmowania ryzyka którą niektórzy mają na zdecydowanie wyższym poziomie od innych może jednak nieść za sobą bardzo pozytywne zjawiska. Mianowicie biznesmeni którzy dorobili się milionów czy też miliardów praktycznie od zera mają na sto procent wyższą skłonność do hazardu niż przeciętny człowiek. Trzeba tutaj jednak rozróżnić pewną rzecz.

W czystym hazardzie to tak na prawdę los decyduje o tym czy nasza gra zakończy się sukcesem czy też porażką – gdyż większość gier hazardowych to tak na prawdę gry losowe gdzie głównym czynnikiem decydującym o naszym sukcesie lub porażce jest po prostu szczęście. Nie ma żadnych metod ani skutecznych systemów matematycznych aby to szczęście oszukać. Podobnie jak w życiu. Istnieje wiele systemów których założeniem jest oszukanie tego szczęścia – wszystkie tak na prawdę są nie skuteczne, gdyż cały czas mamy do czynienia z grami losowymi. Jeśli jakaś liczba w losowaniu lotto nie padła od stu losowań to prawdopodobieństwo że zostanie ona wylosowana za sto pierwszym losowaniem jest dokładnie takie samo jak za pierwszym losowaniem. W internecie oraz w wielu gazetach jest cała masa ogłoszeń zatytułowanych “sprzedam stu procentowy system lotto” i tym podobnych.

Trzeba sobie raz na zawsze zdać sprawę że nie ma cudownych systemów. Sprzedający takie systemy po prostu próbują wyłudzić pieniądze od graczy od ludzi często biednych a już na pewno naiwnych. Jeśli te systemy by działały to czy ktoś rozsądny sprzedawał by je za kwotę pięćdziesięciu lub też stu złotych. Jeśli ich skuteczność byłaby na poziomie takim jak twierdzą ich autorzy (lub ich plagiatorzy ) to tak na prawdę warte były by miliony lub miliardy złotych.