Zaznacz stronę

Planując jakąś imprezę, my jako organizatorzy, chcielibyśmy, aby wypadła jak najlepiej, a przede wszystkim, żeby goście byli zadowoleni. Niestety, nie wszyscy z nas posiadają takie wrodzone umiejętności, aby zabawiać tłumy. Wtedy pojawia się On. Człowiek, który jednym spojrzeniem, jednym gestem, albo słowem, jest w stanie przykuć uwagę uczestników zabawy oraz nawet ich do niej wciągnąć. Czarodzieja tego, zowie się wodzirejem.

Wodzireje, najczęściej kojarzeni są z weselami, bo to właśnie tam najczęściej zdobywają zatrudnienie. Poza weselami, spotkać ich można również jako prowadzących różne imprezy okolicznościowe. Wodzirej uważany jest często za członka zespołu weselnego, bądź dj’a, wykonującego dwie prace naraz, zabawiając publiczność w przerwach między granymi utworami. W rzeczywistości jednak, jego praca nie powinna być tak kojarzona.

Dj wodzirej bowiem, jest duszą towarzystwa, jest go wszędzie pełno, a podczas imprezy troszczy się o to, aby wszyscy dobrze się bawili. W tym celu, zaprasza gości do układów tanecznych i zabaw, w których sam bierze udział, aby zachęcić nieco onieśmieolnych gości. Dj wodzirej, do wszystkich przygotowanych zabaw, ma przygotowane odpowiednie akcesoria, a także oryginalną garderobę.

Przebieg przyjęcia z udziałem wodzireja, jest dosyć nieprzewidywalny i pełen niespodzianek. Dj wodzirej musi być odważny i zdecydowany, nie bojący się żadnych wyzwań, ani kompromitacji, bo jak wiadomo,czasem coś może nie wyjść i wtedy należy taką sytuację obrócić w żart i pokazać dystans do siebie i swojej pracy. Przecież śmiech, to zdrowie- im go na imprezie będzie więcej, tym lepiej.

Dj wodzirej, poza umiejętnością tańca i miksowania muzyki, powinien również śpiewać, aby dyrygować wielką orkiestrą weselną, złożoną z gości. Często bywa tak, że goście w przypływie euforii bliżej północy, zaczynają śpiewać ludowe utwory. Wtedy do akcji powinien wkroczyć właśnie wodzirej, aby zapanować nad całą linią melodyczną, gdyż występują tendencje do śpiewania kilku wersji naraz. Musi być niezwykle komunikatywny i umieć publicznie zabierać głos, jak ten – www.exclusivedjs.pl – dj wodzirej, który przeważnie zabawia gości w mieście Kraków.

Do tego, potrzebna jest też odpowiednia prezencja. Jego strój stanowi istotny element, mimo, że szata nie powinna zdobić człowieka, to w tym wypadku jak najbardziej. Zdobić powinno go przede wszystkim niebanalne poczucie humoru. To ono łączy wszystkie powyższe elementy w całość. Nadaje odpowiedniej atmosfery i klimatu każdej imprezie prowadzonej przez wesołego dj’a wodzireja.