Zaznacz stronę

Wynajem mieszkań to temat trudny do rozgryzienia dla początkujących najemców. Kiedy pierwszy raz zastanawiasz się nad odpowiednią ofertą mieszkania do wynajęcia, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, o których prawdopodobnie nie masz pojęcia. Tak, aby mieszkanie, które wybierzesz, stało się Twoim tymczasowym domem – miejscem przytulnym, do którego chętnie wraca się z pracy czy szkoły, a nie miejscem, z którego najchętniej uciekłoby się z krzykiem.


Po pierwsze, nie musisz sam borykać się ze znalezieniem mieszkania do wynajęcia – w tej kwestii naprzeciw wychodzi agencja nieruchomości, oferująca sprawdzone już, wyselekcjonowane mieszkania, pobierając za to niewielką prowizję. Dzięki temu nie musisz umawiać się z właścicielami mieszkań, a zamiast tego masz możliwość skontaktowania się z przedstawicielem agencji, który zajmie się zaprezentowaniem mieszkań odpowiadających Twoim kryteriom. Wynajem mieszkań za pośrednictwem agencji wydaje się więc nieco prostszy i mniej kłopotliwy, niż samodzielne wyszukiwanie niesprawdzonych mieszkań. Jeśli wyrazisz zgodę, przedstawiciele sami wysyłają Ci oferty wybrane dla Ciebie na podstawie Twoich oczekiwań – ceny, jaką jesteś w stanie zapłacić za wynajem, metrażu, lokalizacji i innych omówionych czynników.

4573468915_7d6e624c77_o

Przeglądając oferty w Internecie, należy pamiętać – że zdjęcia mieszkań nie zawsze wiernie przedstawiają mieszkania do wynajęcia. Najczęściej są to zdjęcia amatorskie, które nie oddają szczegółów. Z bardziej profesjonalnymi liczymy się z ryzykiem, iż mogą być nazbyt retuszowane. Dlatego czynnikiem decydującym w wyborze lokum powinna być osobista wizyta w mieszkaniu, które chcemy wynająć. Nigdy nie decydujmy się na wynajem mieszkań drogą telefoniczną, mailową, czy jakąkolwiek inną bez wcześniejszego zobaczenia miejsca, w którym będziemy mieszkać. Często właściciele wymawiają się od spotkań, tłumacząc, iż specjalnie muszą przyjechać do lokalu z innego miasta, wysyłają wiele zdjęć i zarzekają się na temat ich autentyczności, ale nie dajmy się na to naciągnąć, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie kupimy czasem kota w worku. To także przemawia za stwierdzeniem, iż agencja nieruchomości może ustrzec nas przed tego typu niebezpieczeństwem.

Jej zbawcza rola pojawia się także wtedy – gdy sami jesteśmy po drugiej stronie i próbujemy znaleźć się na rynku nieruchomości jako właściciel mieszkania. W tej sytuacji oszczędzamy sobie trwających wiele tygodni, a nawet miesięcy poszukiwań, gdyż agencja znacznie ułatwi nam znalezienie lokatorów oraz oszczędzi załatwiania formalności, które skutecznie i rzetelnie zrealizują za nas. W ten sposób możemy zając się poszukiwaniami nowego domu czy mieszkania, pozostawiając całą transakcję pośrednikom.

The hand of the businessman who points at documents

Wynajem mieszkań poprzez agencje nieruchomości – jest znacznym ułatwieniem dla obu stron transakcji, przez co skraca się czas nawiązywania umowy, właściciel cieszy się na comiesięczną wpłatę gotówki, a wynajmujący – nowym, wymarzonym mieszkaniem, które właśnie udało mu się szybko i bezproblemowo zdobyć.

 

źródło: http://www.nowodworskiestates.pl/