Ogólna

Szukanie mieszkania przestało być już męczące

Wynajem mieszkań to temat trudny do rozgryzienia dla początkujących najemców. Kiedy pierwszy raz zastanawiasz się nad odpowiednią ofertą mieszkania do wynajęcia, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, o których prawdopodobnie nie masz pojęcia. Tak, aby mieszkanie, które wybierzesz, stało się Twoim tymczasowym domem – miejscem przytulnym, do którego chętnie wraca się z pracy czy szkoły, a nie miejscem, z którego najchętniej uciekłoby się z krzykiem.


Po pierwsze, nie musisz sam borykać się ze znalezieniem mieszkania do wynajęcia – w tej kwestii naprzeciw wychodzi agencja nieruchomości, oferująca sprawdzone już, wyselekcjonowane mieszkania, pobierając za to niewielką prowizję. Dzięki temu nie musisz umawiać się z właścicielami mieszkań, a zamiast tego masz możliwość skontaktowania się z przedstawicielem agencji, który zajmie się zaprezentowaniem mieszkań odpowiadających Twoim kryteriom. Wynajem mieszkań za pośrednictwem agencji wydaje się więc nieco prostszy i mniej kłopotliwy, niż samodzielne wyszukiwanie niesprawdzonych mieszkań. Jeśli wyrazisz zgodę, przedstawiciele sami wysyłają Ci oferty wybrane dla Ciebie na podstawie Twoich oczekiwań – ceny, jaką jesteś w stanie zapłacić za wynajem, metrażu, lokalizacji i innych omówionych czynników.

4573468915_7d6e624c77_o

Przeglądając oferty w Internecie, należy pamiętać – że zdjęcia mieszkań nie zawsze wiernie przedstawiają mieszkania do wynajęcia. Najczęściej są to zdjęcia amatorskie, które nie oddają szczegółów. Z bardziej profesjonalnymi liczymy się z ryzykiem, iż mogą być nazbyt retuszowane. Dlatego czynnikiem decydującym w wyborze lokum powinna być osobista wizyta w mieszkaniu, które chcemy wynająć. Nigdy nie decydujmy się na wynajem mieszkań drogą telefoniczną, mailową, czy jakąkolwiek inną bez wcześniejszego zobaczenia miejsca, w którym będziemy mieszkać. Często właściciele wymawiają się od spotkań, tłumacząc, iż specjalnie muszą przyjechać do lokalu z innego miasta, wysyłają wiele zdjęć i zarzekają się na temat ich autentyczności, ale nie dajmy się na to naciągnąć, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie kupimy czasem kota w worku. To także przemawia za stwierdzeniem, iż agencja nieruchomości może ustrzec nas przed tego typu niebezpieczeństwem.

Jej zbawcza rola pojawia się także wtedy – gdy sami jesteśmy po drugiej stronie i próbujemy znaleźć się na rynku nieruchomości jako właściciel mieszkania. W tej sytuacji oszczędzamy sobie trwających wiele tygodni, a nawet miesięcy poszukiwań, gdyż agencja znacznie ułatwi nam znalezienie lokatorów oraz oszczędzi załatwiania formalności, które skutecznie i rzetelnie zrealizują za nas. W ten sposób możemy zając się poszukiwaniami nowego domu czy mieszkania, pozostawiając całą transakcję pośrednikom.

The hand of the businessman who points at documents

Wynajem mieszkań poprzez agencje nieruchomości – jest znacznym ułatwieniem dla obu stron transakcji, przez co skraca się czas nawiązywania umowy, właściciel cieszy się na comiesięczną wpłatę gotówki, a wynajmujący – nowym, wymarzonym mieszkaniem, które właśnie udało mu się szybko i bezproblemowo zdobyć.

 

źródło: http://www.nowodworskiestates.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.18_1163]
Oceny: 0 (z 0 głosów)