Zaznacz stronę

Przecież boty są od zawsze kolegami tibijczyków, nigdy jakoś nie urosło to na wielką skalę.. aż do dzisiaj. Ludzie przestal i grać w tą grę dla przyjemności, robią to dla wyniku.. tak przynajmniej opisują to CIP Soft i ostro z botowaniem walczą.Jednak nie zgodzę się z ich stwierdzeniem – sam botuję niemalże na każdym kroku, nawet kiedy mam iść do depot to klikam ikonkę DEPOT i postać sama tam idzie. W sumie ta gra to już nie ta sama gra, jednak przyjemnosc do tej pory zostaje. W jaki sposób? Po prostu zabijam innych graczy, łąduję się w wojny i generalnie przeszkadzam innym. No, może nie brzmi to zbyt ślicznie ale taka prawda – jestem typowym zabijaką. Wywołuję kłótnie, nawet jeżeli zginę to się tym nie przejmuję – ja i moi koledzy zabijemy typka, a on zakładając, że nie używa bota ma kilka godzin z głowy. A ja? Pójdę spać, ustawię bota przedtem na noc i po wstaniu okazuje się, że mam jeszcze większy lvl niż przed śmiercią. I gdzie tutaj logika? Ano wszędzie – wszyzscy praktycznie botują, czasami wejdę na respa ghuli a tam więcej boterów niżsamych ghuli. Smieszne ale prawdziwe i niestety nic nie może stanąć na drodze rozwojowi różnego typu botów ułatwiającym leniwym graczom trudny gry dające im satysfakcję i spełnienie przy robieniu przyjemnych rzeczy. No właśnie kiedyś to pytanie mnie bardzo nurtowało, jednak odpowiedź jest niezbyt prosta – tak i nie. Nie możemy postawić swojego servera i grać z kolegami, bo do tego trzeba by mieć specjalne opgroramowanie i oczywiście gotowy server.. a to nie jest takla prosta sprawa. Poza tym servery inne niż prawdziwy, orginalny tibijski są pełne bugów i szczerze mówiąc nie ma zbytniego sensu w nie grać. Jasne, wszystko wydaje się OK., ale nie dość, że hity są zepsute i bardzo nieregularne to do tego nie działają różne questy i tak dalej. Czyli podsumowując – nie ma to jak oryginalna Tibia. Jednak w orginalną tibię LANu jako takiego nie zrobimy, możemy co najwyżej podłączyć do internetu kilka komputerów obok siebie i grać razem.. szczerze mówiąc próbowałem to i bardzo mi się podobało. Poszliśmy na hunta, wszystko sobie mówiliśmy, nikt się nie bał niczego, byliśmy gotowi na wszystko. Czasami nawet się zamienialiśmy postaciami.. po prostu zmienialiśmy komputery. Bardzo fajna opcja i szczerze mówiąc polecam ją wszystkim – najlepiej do 5 – 6 komputerów, potem może być ciężko znaleźć zajęcie dla tylu osób.

Tibia to świetna zabawa dla dużej ilości osób. Na serverze może się zmieśić do 800 graczy, czasami więcej, jeżeli premium account się zalogują. Rekord to bojdaże 1300 graczy, czyli powiedzmy 800 graczy z normalnym kontem się zalgoowało, po czym dodatkowe 500 osób z premium account uznało, że oni też chcą się zalogować. Więc weszl i i tak powstał rekord. Oczywiście to moja teoria, myślę, że wszystko było dużo bardziej skomplikowane albo co najgorsze był to udawany rekord..Cip soft mógł przecież oszukać nas i udawać, że gra jest taka popularna.. Boże, jak sobie pomyślę co ja gadam za pierdoły to mnie cośstrzela w móżgu.. jakim mózgu. Wyobraźcie sobie teraz ,że te 1300 osób to wasi znajomi. Ale fajna zabawa, powiedzmy 1300 osób z Warszawy z Ursynowa odpala gierkę i napierdzelają.. nie ma wstępu dla ludzi spoza sekty Ursynów.. jeżeli jest, to umiera. Ale fajna zabawa zabijać ludzi, którzy nie są naszymi znajomymi hahaha.
Myślę, że to przejebany pomysł i generalnie chory. Nie ma co się bawić w takie pierdoły. Huntowanie różnych mocnych potworków jest oczywiście podjęciem ryzyka.. bo „hunt” a „expienie” to dwie różne rzeczy. Potworki, które zabijamy bez żadnego problemu można nazwać EXPEM a potworki, które expa dają raczej mało jeżeli podsumowujemy to razem z kosztami huntowania to HUNT. To znaczy dwarft guardy przykładowo nawalamy z różdżki (jeżeli gramy magiem, nieistotne) ale już na przykład demony z sudden death albo ICE missilów, zależy od gustu. Oczywiście koszt wzrasta dosyć znacznie, dodajmy do tego loot możliwy. Wychodzi na co? Wychodzi na to, jak szczęście da się polubić – jeżeli damy radę wyciągnąć MPA to okazuje się, że hunt był bardzo opłacalny chociaż z expem jest różnie. Zależy od tego na co polujemy – niektóre potworki leczą się bardzo szybko i mają dużo życia.. wtedy hunt zwykle okazuje się nieopłacalny, zależy czy patrzymy na pieniądze czy na exp. Niektóre potworki dają dużo expa ale mało loota, inne mało expa ale dużo loota. Inne dużo i tego i tego, inne mało tego i tego. Wszystko zależy od tego jakie potworki wybierzemy aby je huntować – polecam te najbardziej opłacalne 😉