Zaznacz stronę

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zadaniem każdego pracodawcy jest dostarczanie zatrudnionym osobom odpowiedniej odzieży. Ma to na celu przede wszystkim ochronę odzieży własnej pracowników przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem. W wielu zawodach konieczne jest również noszenie odpowiednich ubrań ochronnych.

Warto jednak pamiętać o tym, że odzież firmowa – spełnia również wiele innych funkcji. Przede wszystkim daje możliwość identyfikacji pracowników. Ma to duże znaczenie w takich miejscach jak sklepy, restauracje, hotele oraz w wielu punktach usługowych. Dzięki temu klient możne może bez problemy rozpoznać osobę z obsługi. Jednocześnie jednolite ubranie wszystkich zatrudnionych osób stwarza wrażenie większego profesjonalizmu i ma duży wpływ na wizerunek firmy.

5356323361_f933683151_o

Odzież dla pracowników musi spełniać określone wymagania – które są związane z rodzajem obowiązków na danym stanowisku. Nie można zapominać, że powinna być także estetyczna. Ma to znaczenie w przypadku pracowników, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z klientami, ponieważ pozwoli na budowanie pozytywnego wizerunku. Trzeba także barć pod uwagę fakt, że estetyczna, wygodna odzież dobrej jakości będzie pozytywnie wpływać na morale pracowników i sprawi, że będą bardziej identyfikować się z firmą. Estetyka powinna charakteryzować między innymi odzież dla gastronomii. Zanim goście spróbują dań serwowanych w lokalu na pewno zwrócą uwagę na jego wystrój, a także na schludny wygląd pracowników.

Dlatego szycie odzieży firmowej najlepiej zlecić dobrej firmie – która wykona ubrania na odpowiednim poziomie. Odzież musi być zrobiona z materiału dobrej jakości, co sprawi. że będzie trwała i nie ulegnie zniszczeniu nawet po wielu praniach. Jednocześnie taki strój musi posiadać logo lub nazwę firmy – ten detal również powinien zostać dobrze wykonany. Musi być czytelny i umieszczony w widocznym miejscu. Warto także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej kolorystyki ubrań, która będzie się komponować z logiem firmy. Dzięki temu stroje dla pracowników będą estetyczne.

8473415541_b75a3fe002_k

Odzież niskiej jakości na pewno nie wpłynie pozytywnie – na to jak klienci będą postrzegać firmę. Trzeba także brać pod uwagę to, że ubrania noszone przez pracowników będą dosyć intensywnie użytkowane, narażone na zaplamienie, a także często prawne. Dlatego muszą charakteryzować się odpowiednią jakością. W przeciwnym wypadku szybko stracą atrakcyjny wygląd i konieczna będzie wymiana odzieży. Trzeba także brać pod uwagę wygodę osób, które będą nosić wybrane ubrania. Stroje powinny zapewniać wygodne poruszanie się, a także komfortowe wykonywanie wszystkich obowiązków na danym stanowisku.

Konieczność zagwarantowania pracownikom odpowiedniej – odzieży wynika z zapisów prawa. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że zakup strojów dla zatrudnionych osób ma także wiele zalet, takich jak budowanie profesjonalnego wizerunku firmy. Wpływa również na to jak sami pracownicy będą postrzegać przedsiębiorstwo, w którym pracują oraz na ich nastawienie do wykonywanych obowiązków.

 

źródło: http://www.jonquil.pl/c245,uslugi.html