Zaznacz stronę

Gdy zaczynamy stosować pewne suplementy, to oczywiste, że chcemy poznać ich różne właściwości. Dzięki temu dopasowujemy je do własnej diety oraz potrzeb naszego organizmu. Niektóre suplementy mogą bardzo korzystnie na nas zadziałać. Ostatnio na rynku bardzo popularny stał się np. ekstrakt opc. Uzyskuje się go z pestek winogron. A jakie są jego najlepsze właściwości zdrowotne?

Po pierwsze, ekstrakt opc ma wspaniałe właściwości przeciwutleniające. Wykazuje tutaj znacznie lepsze działanie, niż witamina C, a nawet popularna witamina E. Regularne spożywanie tego ekstraktu spowalnia proces starzenia się skóry. Można tym zredukować niekorzystnie efekty palenia papierosów, stosowania używek lub opalania. OPC sprawia, że tkanka łączna jest lepiej chroniona, a także odzyskuje swoją jędrność i sprężystość. To skuteczny sposób na zadbanie o własny wygląd. Co więcej, ekstrakt wzmacnia działanie witaminy C. Warto więc spożywać te dwa suplementy jednocześnie.

Jeśli mówimy o wspaniałym działaniu ekstraktu na tkankę łączną i skórę, warto przy tym wspomnieć, że pestki winogron wspomagają gojenie się ran. Jeśli będzie się spożywać ekstrakt OPC regularnie, można przyspieszyć ten proces. Co więcej, suplement wpływa także pozytywnie na naczynia krwionośne i przyspiesza ich regenerację. Przeciwutleniacz dba o dobrą elastyczność ścian naczyń krwionośnych. Chroni przy tym przed wolnymi rodnikami, zmniejszając ryzyko zapadnięcia na choroby naczyniowe lub sercowe. Wykazuje także dobre działanie także w przypadku naprawy różnych elementów wokół tkanki łącznej.

opc ekstrakt z winogron

Ekstrakt z pestek winogron zaleca się również osobom, które mają problemy ze wzrokiem. OPC wykazuje skuteczne działanie w terapiach oczu. Jest bardzo silnym antyoksydantem, który pozytywnie działa na wzrok. Zmniejsza obciążenie oczu, dlatego powinien być stosowany przez osoby, które spędzają wiele godzin przed ekranem komputera lub telewizora. Ekstrakt wykorzystuje się także w leczeniu zaćmy. Jest to naturalny sposób na walkę z tą dolegliwością.

Liczne badania i różne analizy specjalistów oraz naukowców potwierdziły także, że ekstrakt z pestek winogron obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Zmniejsza również podatność na alergie. Chroni również mózg oraz układ nerwowy i korzystnie wpływa na ich funkcjonowanie. Wspomaga leczenie hiperaktywności. Jest też stosowany w naturalnym leczeniu choroby Parkinsona oraz Alzheimera i łagodzi ich przebieg.

Więcej informacji, których tematem jest OPC, czyli ekstrakt z pestek winogron znajdą Państwo na ekstrakt-z-winogron.pl – serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu.