Zaznacz stronę

Popularności wśród pracowników etatowych nabiera otwieranie własnej działalności gospodarczej. Marzenie o posiadaniu własnej firmy i pracy na swoje konto sprawie, że wiele osób zwłaszcza w młodym wieku postanawia przejść na swoje. Rezygnują z bezpiecznej pracy na etacie w wyznaczonych godzinach. Chcą spróbować czegoś nowego. Często jest to spowodowane wypaleniem zawodowym lub przepracowaniem. Ludzie pracujący po kilka godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu nie widzą sensu oraz spełnienia w swojej pracy. Często zajmują stanowiska poniżej swoich kwalifikacji oraz upodobań i zainteresowań.

Chodzą do pracy tylko i wyłącznie po to aby zarobić pieniądze. Nie utożsamiają się ze swoją firmą. Brakuje im przyjemności i satysfakcji ze swojej pracy. Jednak chęć do zmiany to nie wszystko co uczyni nas przedsiębiorcą. Musimy posiadać jeszcze świetny pomysł na biznes. Musimy wybrać branże, którą chcemy się zajmować. Należy zbudować rozpoznawalną markę, którą pokochają miliony osób nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Do takiego przedsięwzięcia należy się dobrze przygotować. Na początku należy sporządzić biznes plan, w którym zapiszemy główne cele do osiągnięcia naszej firmy. Podliczymy w nim również początkowe koszty otwarcia i prowadzenia biznesu oraz czas w jakim zwróci się nam inwestycja. Najważniejszym jest jednak zapisanie czym nasza firma się będzie zajmować. Należy zapisać czy będzie to firma sprzątająca czy może sklep internetowy. Obydwa rozwiązania są inne. Przy wyborze firmy sprzątającej mamy do czynienia ze świadczeniem usług. Również koszt założenia takiej działalności jest większy niż przy tworzeniu sklepu internetowego. Należy pamiętać, że sprzątanie to nie jest błahe zadanie. Najlepiej byłoby gdybyśmy posiadali sprzęt najwyższej jakości oraz używali detergentów od renomowanych firm.

cleaning-268107_640

 

Solidnie wykonane usługi będą świetną reklamą naszych usług. Kto wie czy zadowolony klient nie będzie chciał nas polecić komuś innemu. Dodatkowo do dużych zleceń należałoby zatrudnić dodatkowe ręce do pracy, co na pewno ułatwi nam sprawne i szybkie wykonanie powierzonego nam zadania. Jest to zupełnie inny typ działalności niż sklep internetowy. Sklep jest nastawiony na sprzedaż towarów czyli handel. Do założenia takiego typu działalności będziemy potrzebować innych umiejętności niż przy tworzeniu firmy sprzątającej. Oczywistą sprawą jest sporządzenie biznes planu. Głównie należy się skupić na wyglądzie i obsłudze strony internetowej naszego sklepu. Ochrona firm w internecie jest bardzo ważna dlatego należy na samym początku zadbać o to aby zabezpieczyć się przed atakami wirusów oraz hakerów, którzy będą chcieli wykraść dane naszych klientów.

Po załatwieniu tych spraw nadchodzi pora na wybranie towaru jakim będziemy handlować. Może to być produkt używany codziennie przez każdego z nas lub produkt z wyższej półki np. biżuteria. Następnie należy wybrać politykę reklamową naszego sklepu. Dobrze jest wybrać jakiś charakterystyczny znak lub slogan, który będzie odróżniał naszą firmę od innych.

 

źródło: http://www.prof-us.com.pl/pl/czystosc,s,4-3