Zaznacz stronę

Przepiękna stolica Węgier czeka na Ciebie! Cudowna architektura, wspaniałe krajobrazy, wiele kultur i wielu turystów stykających się w jednym miejscu. Położony jest nad rzeką Dunaj, która dzieli go na dwie krainy: Budę i Peszt. Jedno z najchętniej odwiedzanych przez podróżnych miejsc. Nie czekaj ani chwili dłużej. Już teraz możesz przeżyć przygodę marzeń. Biura podróży coraz częściej organizują wycieczki w to malownicze miejsce z różnych miejsc w Polsce. Zaryzykuj więc i wybierz się na  Wycieczkę do Budapesztu między innymi z  Katowic.

Trwająca od dwóch do trzech dni wyprawa, będzie jedną z najlepszych jakie będziesz miał w życiu okazję przeżyć. Do  atrakcji należeć będą: zwiedzenie dwóch podzielonych przez Dunaj krain, różnego rodzaju zabytki, które pochodzą z bardzo dawnych czasów. Istniały one jeszcze za czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego, Królestwa Węgierskiego czy królewskiej rodziny Habsburgów. Jest więc na czym zawiesić oko. Budapeszt posiada także wiele polskich akcentów, dlatego też bardzo sławnym jest przysłowie: „Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki”. Polacy to jeden z narodów, który najchętniej odwiedza tereny Węgierskie.

wycieczka do budapesztu z krakowa

Skorzystaj ze wspaniałej okazji i poznaj niesamowite zakątki Budapesztu. Odpręż się w kąpieliskach leczniczych, spróbuj najlepszych win, przepłyń się po Dunaju. Oddaj się w całości klimatowi tego pięknego miasta. Poznaj uroczą aurę tego miejsca nocą, kiedy to światła padające na miasto sprawiają że widząc je człowiek od razu inaczej postrzega cały świat. Wielu niezapomnianych wspomnień i wrażeń dostarczy Ci także wycieczka po starych miasteczkach znajdujących się nieopodal stolicy. Po Budapeszcie możesz poruszać się metrem lub kolejką.

Budapest-metro

Wyprawa do Budapesztu to jedna z najbardziej kulturowych wycieczek na świecie, a w dodatku mało kosztowna. Możesz poznać niesamowite miejsca i historie z nimi związane. Między innymi Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczysz Basztę Rybacką, Kościół Macieja, Bramę Wiedeńską czy Zamek Królewski. Na pewno rzucisz także okiem na główne budynki stolicy, takie jak Budynek Parlamentu, plac Bohaterów, najważniejsze Bazyliki, miedzy innymi św. Stefana czy Macieja.

Budapeszt kościół Macieja

Budapeszt kościół Macieja

Budapeszt to miasto sztuki. Na każdym kroku możesz tutaj podziwiać piękno architektury, rzeźb i obrazów. Jest ono natchnieniem i inspiracją dla wielu artystów dzisiejszych czasów. Pakuj więc swój plecak, zabieraj mapę, gps i niezbędne każdemu zwiedzającemu gadżety, między innymi aparat i ruszaj w drogę. Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Inwestując w tego typu wycieczkę na pewno nie pożałujesz.