Zaznacz stronę

Damskie buty mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Bez względu na typ obuwia, muszą one prezentować się oryginalnie, podkreślać nogę, dodawać uroku każdej stylizacji a czasem w razie potrzeby także brakujących centymetrów osobie noszącej. Mnóstwo wymogów stawia się kobiecemu obuwiu, ale jest wiele modeli, jakie je spełniają.

Niezależnie czy są to zimowe buty jak kozaki damskie albo bardziej ozdobne, takie jak czółenka bądź imprezowe szpilki, muszą one być jednakże ponad wszystko wygodne podczas noszenia. Niestety, sporo jest kobiet, które za wszelką cenę chcą posiadać konkretny fason butów, nie zważając na to, że zniekształca on ich nogi, czy źle działa na kręgosłup. Tego typu działanie posiadają często buty na słupkach, szczególnie tych najwyższych. Niektóre z pań, szczególnie te o najniższym wzroście, noszą takie buty właściwie ciągle. Postawa jaką przyjmuje wtedy ciało jest nienaturalna, plecy oraz nogi szybciej się męczą, może dochodzić też do trwałych odkształceń w ich budowie, jakie potem wyjątkowo trudno jest odwrócić podczas rehabilitacji. Kolejna rzecz to rodzaj podeszwy. Nawet jeśli nie ma ona obcasa, może wywoływać ściskanie stopy, będące przyczyną do poważnych zmian jej kształtu, bólu czy nierzadko pojawiających się odcisków. Tak działają podeszwy o większym czubku, jakie pewien czas temu bywały wyjątkowo trendy. Moda ta powodowała nawet, że niektóre z pań, pragnąc upchnąć swe stopy w buty z dużym szpicem, prosiły lekarzy o amputowanie małych palców, aby ich stopy do nich się dopasowały. Całe szczęście nie wiadomo nic o tym, by któryś z lekarzy zgodził się na tego typu operację.

Reasumując – kobiety częściej powinny wybierać swoje buty pod względem wygody jak i dostosowania do stopy, a nie tego, jak prezentuje się ono na stopie albo tego, że obecnie jest ono trendy i polecane przez magazyny o modzie. To zagwarantuje zdrowie i atrakcyjny wygląd nóg na długi czas.