Zaznacz stronę

Każdy by chciał mieć pełne uzębienie. Jednakże nie w każdym przypadku jest to możliwe. Na szczęście takie osoby mogą liczyć na protezy. Dzięki temu, że wykonuje się je indywidualnie mamy pewność, że będą one idealnie dopasowane do naszej szczęki i zgryzu. Jeżeli borykamy się z problemem braku w uzębieniu lub też mamy uszkodzony pojedynczy ząb koniecznie powinniśmy odwiedzić gabinet w którym protetyka stomatologiczna w Warszawie znajduje się w ofercie. To właśnie od protetyka w Warszawie możemy oczekiwać profesjonalnego uzupełnienia uzębienia w protezę.

Pierwszym etapem pracy nad protezą jest oczywiście dokładne oczyszczenie miejsca w którym będziemy mieli umieszczona protezę. Niezależnie od rodzaju protezy, a mamy ruchomą lub stałą, należy dokładnie usunąć ząb wraz z jego korzeniem. Dopiero kiedy całkowicie zagoi się nam rana po ekstrakcji zęba możemy przystąpić do pobierania odcisku szczęki. Rzecz jasna protetyka stomatologiczna w Warszawie zajmuje się jedynie pracami przygotowawczymi oraz wykonaniem samej protezy. W związku z tym protetyka w Warszawie należy odwiedzić dopiero w momencie gdy mamy już niejako podłoże pod protezę przygotowaną.

Zanim w ogóle powstanie proteza koniecznie musimy wziąć dokładny odciska szczęki oraz zgryzu. Wszak wykonana proteza będzie umieszczona w jamie ustnej. Dlatego też musi idealnie pasować. W przeciwnym wypadku osoba która będzie ją nosiła może odczuwać pewien dyskomfort. Jak wiadomo nie to jest jej celem. W związku z tym tak ważne jest odpowiednie przygotowanie i w miarę dokładne odlanie odcisku. Na jego podstawie protetyka stomatologiczna w Warszawie jest w stanie wykonać idealną protezę.

Oczywiście dotyczy to zarówno pojedynczego zęba jak i całego uzębienia. Rzecz jasna nie zawsze wykonana proteza od razu pasuje. Na szczęście w takim wypadku wystarczą jedynie niewielkie poprawki. Dlatego też każdy pacjent jest proszony kilkakrotnie do gabinetu protetyka w Warszawie w celu przymierzenia przygotowywanej protezy i określenie w jakim stopniu odpowiada pierwowzorowi. Naturalnie ostateczny test dla protezy nastąpi wtedy kiedy pacjent będzie na co dzień jej używał. W końcu w życiu codziennym zęby nam są potrzebne przede wszystkim podczas jedzenia. Dlatego też w takiej właśnie chwili będziemy w stanie określić czy proteza nam odpowiada.