Zaznacz stronę

Wyposażenie kuchni gastronomicznej to nie lada zadanie dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie własnej restauracji. Kuchnia taka powinna spełniać wymagania profesjonalnych kucharzy: specjalistów w swojej dziedzinie. Tylko odpowiednie przemyślenie wszystkich kwestii związanych z wyposażeniem kuchni restauracyjnej gwarantuje sukces restauracji.

Kuchnie gastronomiczne powinny być wyposażone w profesjonalny sprzęt służący do sprawnego i szybkiego przygotowywania dań. Sprzęt powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, tak, aby po paru miesiącach użytkowania nie trzeba było wymieniać go na nowy. Ważną kwestią jest również łatwość czyszczenia sprzętu i mebli gastronomicznych. Higiena na kuchni to podstawa. Po każdym dniu pracy powinno następować gruntowne czyszczenie pomieszczeń, w których przygotowuje się jedzenie. Z tego względu sprzęty gastronomiczne powinny być też lekkiej konstrukcji – po to, by łatwo dało się je odsunąć od ścian.

Meble gastronomiczne powinny odznaczać się wysoką jakością materiałów użytych do ich produkcji, stabilnością i lekkością. Blaty zakończone rantem zapobiegną zsuwaniu się resztek żywności. Wybierając stół gastronomiczny, najlepiej wybrać model, w którym da się regulować wysokość każdej nogi stołu oddzielnie. Dzięki temu ewentualne krzywizny podłogi w kuchni restauracyjnej będą mogły zostać zniwelowane. Należy pamiętać o tym, że komfort kucharza w kuchni bezpośrednio przekłada się na jakość serwowanego jedzenia.

Kuchenki gastronomiczne to najważniejszy element każdej kuchni. Dzięki bogatej ofercie wielu sklepów oferujących elementy wyposażenia kuchni gastronomicznej, jest możliwość wyboru wielkości i rodzaju kuchenki odpowiedniej do potrzeb klienta. Duże restauracje z pewnością będą zainteresowane sporymi, gazowymi kuchenkami ośmiopalnikowymi. Mniejsze lokale mogą zadowolić się kuchenkami dwupalnikowymi. W zależności od potrzeb istnieje możliwość kupna kuchenki gazowej, albo elektrycznej, przystosowanej także do akcesoriów, którymi posługują się kucharze. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby znaleźć odpowiedni model kuchenki gastronomicznej.

Założenie restauracji to ryzykowny biznes, ale często okazuje się być opłacalny. Kuchnia gastronomiczna i jej wyposażenie to największe wyzwania, które stoją przed przyszłym właścicielem lokalu. Odrobina samozaparcia i gruntownego przemyślenia wielu kwestii, takich jak rodzaj i koszt mebli gastronomicznych, może przełożyć się na realne zyski.

Artykuł powstał przy współpracy z pracownikami sklepu internetowego GastroProfit.pl