Zaznacz stronę

Dbanie o włosy jest ważne, pomimo codziennego napiętego harmonogramu. Olejowanie włosów jest jednym z najlepszych ćwiczeń, aby rosły nam piękne i zdrowe loki.

Skóra głowy ma swój własny wytwarzania naturalnego oleju, który zapewnia pożywienie dla rosnących włosów. Ilość stosowanego oleju staje się przedmiotem troski. Zbyt duża ilość porów powoduje, że olej jest gorzej wchłaniany. Dlatego zaleca się stosowanie ciepłego oleju do wmasowywania. Masowanie korzeni włosów olejem rycynowym, oliwą z oliwek lub nawet najbardziej popularnym olejem kokosowym, przyspiesza wzrost włosów i dostarcza im niezbędne składniki odżywcze. Jeśli wmasujemy olej przed nocą, ułatwimy jego absorpcję. Marokański olejek arganowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek hibiskusowy czy olejek jojoba są bogate w witaminę E i równoważą poziom pH skóry głowy. Nie wymagają nadmiernego masowania, ale nałożenie ich godzinę przed umyciem głowy, zwiększa ich objętość i pozwala odzyskać utraconą wytrzymałość przez różne zabiegi chemiczne.

Regularne olejowanie jest najskuteczniejszym sposobem na leczenie problemów, związanych z włosami. Jest bardzo pomocne na utratę włosów, rozdwajanie końcówek, puszenie, łysienie, wypadanie i siwienie włosów.

Porost włosów

Włosy rosną, gdy otrzymują wystarczającą ilość pożywienia. Są zbudowane z aminokwasów, ale potrzebują regularnego dostarczania witamin i innych niezbędnych składników odżywczych. Olejowanie dwa razy w tygodniu działa zbawiennie na włosy. Działa jako środek uzupełniający. Olejowanie pomaga w otwieraniu porów i lepszej absorpcji oleju. Ułatwia  krążenie krwi, więc uspokaja i relaksuje. Wzmacnia korzenie i prowadzi do zdrowego wzrostu włosów.

Zapobiega zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym

Regularne olejowanie za pomocą miodu zapewnia antybakteryjne leczenie i dostarcza skórze głowy niezbędnych elementów, aby była zdrowa i dobrze nawodniona.

Relaksuje umysł i ciało

Masowanie skóry głowy i włosów letnim olejem, pomaga je odmłodzić, dzięki zabiegom chemicznym. Rozluźnia również nerwy mózgowe, ułatwiając tym samym krążenie krwi w obszarze głowy. Relaksacja umysłu i ciała odbywa się poprzez masaż, a masaż głowy jest jednym z nich.

Wzmacnia białko włosów

Włosy są nicią białkową, która ma swoje korzenie pod komórkami naskórka. Olejek do włosów, taki jak rycynowy, migdałowy i oliwa z oliwek, pomaga odzyskać dawną siłę białka.

Nadaje blasku

Regularne olejowanie jest bardzo korzystne dla naszych włosów. Odżywia je od zewnątrz, nadając im połysk i blask.

Ponadto taki zabieg zapobiega łupieżowi. Pomaga odpowiednim gruczołom wytwarzać olej, dzięki czemu skóra głowy jest dobrze odżywiona. Zapobiega siwieniu i działa jako osłona ochronna Pomaga utrzymać kolor naszych włosów i tym samym mają one piękny kolor i są lśniące.

Na stronie internetowej altruismonline.com znajdziesz więcej informacji i poradników odnośnie wlósów i ich pielęgnacji.