Zaznacz stronę

Zmiana stylu domu nie jest prosta. Jeżeli przez kilkanaście ostatnich lat utrzymywaliśmy go w jednej stylistyce, a teraz pragniemy na przykład zmiany stylu z klasycznego na nowoczesny, musimy liczyć się z tym, że wiele prac będzie nie tylko pochłaniało nasz czas, ale również spore ilości gotówki. Gra jest jednak warta świeczki, bowiem odmiana stylu zmienia całkowicie spojrzenie na nasz dom i wszystko to, co go otacza. Dlatego osoby chcące nawet bardzo drastycznie zmienić wystrój i styl domu nie będą miały z tym problemu przy odrobinie wysiłku i pieniędzy na niezbędne materiały. 

 

balustrada

balustrada

Nie powinniśmy jednak zmian rozpoczynać od samego domu. Na początek przydać się może wymiana bramy wjazdowej na nowocześniejszą, oraz ogrodzenia na takie, które będzie stylistycznie pasowało do naszej nowej koncepcji domu, ale również do samego ogrodzenia. Dlatego też dobrze jest, kiedy bramy i ogrodzenia zamawiamy w jednym miejscu i montujemy w mniej więcej tym samym czasie. Wtedy na pewno wszystko do siebie dopasujemy w idealny sposób. Znajdziemy na pewno także wiele firm, które zarówno sprzedadzą nam takie elementy, jak i pomogą w ich późniejszym montażu. Założenie nowych siatek ogrodzeniowych czy też bramy wjazdowej nie jest oczywiście zadaniem prostym i dlatego zawsze lepiej zlecić to zadanie fachowcom, którzy znają się na tym i tego typu zadania wykonują od lat. Od poprawnego montażu tych elementów, oraz od wybranych materiałów będzie zależała późniejsza ich trwałość. Popularnymi materiałami wśród klientów są oczywiście stal nierdzewna, oraz popularny od wielu lat kamień. To materiały, które nie ulegają szybko uszkodzeniu, są odporne na wiele czynników mechanicznych i pogodowych i tym cechom właśnie zawdzięczają swoją niezwykłą popularność. Tego typu materiały doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku domków jednorodzinnych usytuowanych na terenach podmiejskich, ale również domach na wsiach i w otoczeniu leśnym.

Nie zapominajmy jednak również o tym co w domu. Elementy bardzo widoczne, których wymiana może nam pomóc w odmianie stylu to chociażby balustrady. Zarówno te na balkonie jak i na tarasie wymagają również konserwacji co kilka lat. Jeżeli już ten czas nadszedł być może będzie to idealny pretekst do tego by zamówić nowe balustrady – na przykład ze stali nierdzewnej. Te pasują do większości budynków, praktycznie be względu na ich stylistykę. Wymiana tak wielu elementów naszego domu przynosi szybki efekt w postaci kompletnej zmiany stylu. To elementy widoczne często z daleka, na które zwraca się uwagę bardziej niż na sam dom. Dlatego właśnie planując gruntowny remont od nich powinniśmy rozpocząć prace.

Źródło: http://www.kos-met.com.pl/